ASCQ000603036N8H00
Mfr.Part #
ASCQ000603036N8H00
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Frequency - Self Resonant :
4.8GHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
DC Resistance (DCR) :
550mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±3%
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Inductance :
6.8 nH
Current Rating (Amps) :
305 mA
Chilisin Electronics ASCQ000603036N8H00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD