ASCQ000603031N1B00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ASCQ000603031N1B00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±0.1nH
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Type :
Multilayer
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Current - Saturation (Isat) :
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Current Rating (Amps) :
850 mA
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Ratings :
AEC-Q200
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Shielding :
Shielded
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Features :
Series :
ASCQ
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Material - Core :
Ceramic
Inductance :
1.1 nH
Chilisin Electronics ASCQ000603031N1B00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD