AQB1A2-T7/14VDC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQB1A2-T7/14VDC
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
4-SIP
Datasheet
Download
Description
SSR RELAY SPST-NO 1A 75-250V
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Solid State Relays
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Output Type :
AC
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Input :
7V~14VDC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Supplier Device Package :
4-SIP
Package / Case :
Series :
AQ-B
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Termination Style :
PC Pin
Lead Free :
Lead Free
Throw Configuration :
SPST
Load Current :
1A
Voltage - Load :
75V~250V