AQ2A2-C2-T24VDC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQ2A2-C2-T24VDC
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
4-SIP
Datasheet
Download
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 75-250V
Stock
14
In Stock :
14
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Solid State Relays
Packaging :
Bulk
Termination Style :
PC Pin
Series :
AQ8
Max Output Current :
2A
Length :
45mm
Height :
24mm
Termination :
PC Pin
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Number of Pins :
4
Width :
9mm
Mount :
Through Hole
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Load :
75V~250V
Package / Case :
4-SIP
Relay Type :
Relay
Throw Configuration :
SPST
Output Type :
AC
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Input :
21.6V~26.4VDC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Output Voltage :
250V
Published :
2000
Factory Lead Time :
12 Weeks
Output Voltage :
250V