AQ18E-59CFA-H
Mfr.Part #
AQ18E-59CFA-H
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC WALL ADP 5V/9V/12V/15V 18W
Stock
396
In Stock :
396
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Form :
Wall Mount (Class II)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Applications :
ITE (Commercial)
Region Utilized :
Europe
Input Connector :
CEE 7/16
Input Type :
Fixed Blade
Voltage - Output :
5V 9V 12V 15V
Output Connector :
USB C Receptacle
No Load Power Consumption :
75mW Max
Operating Temperature :
0°C~40°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
18W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
3A 2A 1.5A 1.2A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Size / Dimension :
1.61Lx0.96W x 2.28 H 41.0mmx24.3mmx58.0mm
Series :
AQ18A (18W)