AQ18A-59CFA-H
Mfr.Part #
AQ18A-59CFA-H
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC WALL ADP 5V/9V/12V/15V 18W
Stock
969
In Stock :
969
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Operating Temperature :
0°C~40°C
No Load Power Consumption :
75mW Max
Input Connector :
NEMA 1-15P
Voltage - Input :
90V~264VAC
Current - Output (Max) :
3A 2A 1.5A 1.2A
Input Type :
Fixed Blade
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Approval Agency :
CE, cULus
Size / Dimension :
1.57Lx0.92W x 2.05 H 40.0mmx23.3mmx52.0mm
Series :
AQ18A (18W)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Region Utilized :
North America
Voltage - Output :
5V 9V 12V 15V
Power (Watts) :
18W