AQ137M680JA1BE
Mfr.Part #
AQ137M680JA1BE
Description
CAP CER 68PF 500V 1111
Depth :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Capacitance :
68pF
Thickness :
2.5908mm
Voltage - Rated DC :
500V
Tolerance :
±5%
High Q, Low Loss
Height :
2.79mm
SMD/SMT
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Datasheets
AQ137M680JA1BE
KYOCERA AVX AQ137M680JA1BE
AQ 68pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ137M680JA1BE Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals M indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 500V allows it to function.
AQ137M680JA1BE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V