AQ137M4R3BA1RE
Mfr.Part #
AQ137M4R3BA1RE
Description
CAP CER 4.3PF 500V 1111
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Case Code (Metric) :
Height :
2.79mm
Tolerance :
±0.1pF
yes
Packing Method :
TR, 13 INCH
Voltage - Rated DC :
500V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
4.3pF
Thickness :
2.5908mm
Datasheets
AQ137M4R3BA1RE
KYOCERA AVX AQ137M4R3BA1RE
AQ 4.3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ137M4R3BA1RE Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals M indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 500V allows it to function.
AQ137M4R3BA1RE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V