AQ137M360JA1ME
Mfr.Part #
AQ137M360JA1ME
Description
CAP CER 36PF 500V 1111
Temperature Coefficient :
M
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
36pF
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
500V
Depth :
2.79mm
Thickness :
2.5908mm
Height :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Datasheets
AQ137M360JA1ME
KYOCERA AVX AQ137M360JA1ME
AQ 36pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ137M360JA1ME Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is M.Powered by voltage of 500V, it can be operated with a voltage of rated DC.
AQ137M360JA1ME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V