AQ137M1R5BA7ME
Mfr.Part #
AQ137M1R5BA7ME
Description
CAP CER 1.5PF 500V 1111
Ceramic Capacitors
Terminal Finish :
Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
yes
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Depth :
2.79mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
1.5pF
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated DC :
500V
Operating Temperature :
-55°C~175°C