AQ137M1R3BA7WE
Mfr.Part #
AQ137M1R3BA7WE
Description
CAP CER 1.3PF 500V 1111
1111 (2828 metric)
Terminal Finish :
Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
High Q, Low Loss
Height :
2.79mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
500V
Depth :
2.79mm
Capacitance :
1.3pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness :
2.5908mm
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~175°C
e4
Packing Method :
WAFFLE PACK
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
AQ137M1R3BA7WE
KYOCERA AVX AQ137M1R3BA7WE
AQ 1.3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ137M1R3BA7WE Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is M.Ceramic capacitor runs on voltage of 500V - Rated DC.
AQ137M1R3BA7WE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V