AQ137M130JA7ME
Mfr.Part #
AQ137M130JA7ME
Description
CAP CER 13PF 500V 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Capacitance :
13pF
Terminal Finish :
Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
Voltage - Rated DC :
500V
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
M
Thickness :
2.5908mm
Depth :
2.79mm
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Height :
2.79mm
Datasheets
AQ137M130JA7ME
KYOCERA AVX AQ137M130JA7ME
AQ 13pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ137M130JA7ME Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 500V, it can operate.
AQ137M130JA7ME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V