APX803L40-32SA-7
Mfr.Part #
APX803L40-32SA-7
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23
Gull wing
Factory Lead Time :
23 Weeks
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Reset Timeout :
292ms Minimum
Terminal Position :
Dual
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Number of Terminations :
3
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.9V
Voltage - Threshold :
3.2V
Adjustable Threshold :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Voltages Monitored :
1
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Surface Mount :
yes
Number of Channels :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
JESD-30 Code :
R-PDSO-G3
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supply Voltage :
3V
JESD-609 Code :
e3
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
Length :
2.9mm
ECCN Code :
EAR99
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V