APX803L40-30SA-7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
APX803L40-30SA-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23
Stock
262
In Stock :
262
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Supervisors
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
ECCN Code :
EAR99
Terminal Form :
Gull wing
Number of Voltages Monitored :
1
JESD-609 Code :
e3
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Number of Terminations :
3
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
24 Weeks
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Adjustable Threshold :
No
Length :
2.9mm
Reset Timeout :
292ms Minimum
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Additional Feature :
DETECTION VOLTAGE IS 3.0V
JESD-30 Code :
R-PDSO-G3
Output :
Open Drain or Open Collector
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Reset :
Active Low
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Supply Voltage :
2.8V
Number of Functions :
1
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.9V
Surface Mount :
yes
Voltage - Threshold :
3V