APX803L40-22SA-7
Mfr.Part #
APX803L40-22SA-7
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23
Supervisors
Reset :
Active Low
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.9V
JESD-30 Code :
R-PDSO-G3
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
JESD-609 Code :
e3
Number of Voltages Monitored :
1
Length :
2.9mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Reset Timeout :
292ms Minimum
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Supply Voltage :
2V
Voltage - Threshold :
2.2V
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Number of Functions :
1
Number of Channels :
Factory Lead Time :
23 Weeks
Terminal Form :
Gull wing
Adjustable Threshold :
No
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V