APX803L40-18SA-7
Mfr.Part #
APX803L40-18SA-7
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Terminal Position :
Dual
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Terminal Form :
Gull wing
Factory Lead Time :
23 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Number of Terminations :
3
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.9V
Reset :
Active Low
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Threshold :
1.8V
JESD-30 Code :
R-PDSO-G3
Number of Channels :
Length :
2.9mm
Supply Voltage :
1.6V