APX803L20-12SA-7
Mfr.Part #
APX803L20-12SA-7
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23
Supervisors
Number of Functions :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Number of Terminations :
3
Terminal Form :
Gull wing
Factory Lead Time :
23 Weeks
JESD-30 Code :
R-PDSO-G3
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Length :
2.9mm
Voltage - Threshold :
1.2V
Supply Voltage :
1V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Reset :
Active Low
Output :
Open Drain or Open Collector
Number of Channels :
1
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.9V