APX803L-39W5-7
Mfr.Part #
APX803L-39W5-7
Package / Case
Radial, Can
Description
RESET GENERATOR SOT25 T&R 3K
Supervisors
Ripple Current @ High Frequency :
1.05A @ 100kHz
Polarization :
Polar
Packaging :
Bulk
Reset Timeout :
0ms Typical
Product Category :
Supervisory Circuits
Product Type :
Supervisory Circuits
ESR (Equivalent Series Resistance) :
753.6 mOhm @ 120Hz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Capacitance :
220μF
Reset :
Active Low
Height - Seated (Max) :
0.689 (17.50mm)
Impedance :
64 mOhms
Lifetime @ Temp. :
7000 Hrs @ 105°C
Output :
Open Drain or Open Collector
Brand :
Ratings :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Radial, Can
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.394 Dia (10.00mm)
Base Product Number :
APX803
Lead Spacing :
0.197 (5.00mm)
Voltage - Threshold :
3.9V
Series :
KBM
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Number of Voltages Monitored :
1
Ripple Current @ Low Frequency :
525mA @ 120Hz