APX803L-38SA-7
Mfr.Part #
APX803L-38SA-7
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Voltage - Threshold :
3.8V
Length :
2.9mm
Supply Voltage :
3.6V
Adjustable Threshold :
No
Output :
Open Drain or Open Collector
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.9V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Surface Mount :
yes
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V