APX803L-31SA-7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
APX803L-31SA-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Supervisors
Terminal Position :
Dual
Terminal Form :
Gull wing
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
JESD-30 Code :
R-PDSO-G3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
2.9mm
Adjustable Threshold :
No
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output :
Open Drain or Open Collector
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Voltages Monitored :
1
Number of Channels :
1
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Threshold :
3.1V
JESD-609 Code :
e3
Supply Voltage :
2.9V
Number of Terminations :
3
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Surface Mount :
yes
Reset :
Active Low
Factory Lead Time :
24 Weeks
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.9V