APX803L-23W5-7
Mfr.Part #
APX803L-23W5-7
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
RESET GENERATOR SOT25 T&R 3K
Supervisors
Max Power Dissipation :
100 mW
Brand :
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Lead Free :
Lead Free
Reset Timeout :
0ms Typical
Length :
990.6 µm
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Product Number :
APX803
Max Operating Temperature :
155 °C
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package :
SOT-25
Voltage - Threshold :
2.3V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Min Operating Temperature :
-55 °C
Product Category :
Supervisory Circuits
Height :
381 µm
Product Type :
Supervisory Circuits
Output :
Open Drain or Open Collector
Type :
Voltage Detector
Number of Voltages Monitored :
1
Composition :
Thin Film
Subcategory :
PMIC - Power Management ICs
Resistance :
1.69 kΩ
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Tolerance :
1 %