APSA000707486R8M00
Mfr.Part #
APSA000707486R8M00
Current Rating (Amps) :
1.74 A
Current - Saturation (Isat) :
1.7A
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
6.8 µH
DC Resistance (DCR) :
40mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Chilisin Electronics APSA000707486R8M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD