APSA00060630221M00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
APSA00060630221M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
380 mA
Series :
APSA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
Q @ Freq :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Inductance :
220 µH
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Current - Saturation (Isat) :
260mA
Product Status :
Active
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Nonstandard
Type :
Drum Core, Wirewound
Size / Dimension :
0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Ratings :
AEC-Q200
DC Resistance (DCR) :
1.17Ohm Max
Chilisin Electronics APSA00060630221M00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD