APMV00110812R27M0E
Mfr.Part #
APMV00110812R27M0E
DC Resistance (DCR) :
0.15mOhm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Size / Dimension :
0.421" L x 0.295" W (10.70mm x 7.50mm)
Current - Saturation (Isat) :
60A
Current Rating (Amps) :
75 A
Inductance :
270 nH
Chilisin Electronics APMV00110812R27M0E
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD