APMV00100612R33M0E
Mfr.Part #
APMV00100612R33M0E
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
77 A
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
40A
Inductance :
330 nH
DC Resistance (DCR) :
0.125mOhm
Tape and Reel (TR)
Chilisin Electronics APMV00100612R33M0E
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD