APAL00060645470M70
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
APAL00060645470M70
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
Shielding :
Shielded
Tolerance :
±20%
Features :
Current - Saturation (Isat) :
970mA
Type :
Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR) :
130mOhm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Inductance :
47 µH
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Material - Core :
Ferrite
Series :
APAL
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
Current Rating (Amps) :
1.4 A
Supplier Device Package :
Q @ Freq :
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Product Status :
Active
Chilisin Electronics APAL00060645470M70
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD