APAL00060645101T70
Mfr.Part #
APAL00060645101T70
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Ferrite
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
APAL
Inductance :
100 µH
Ratings :
AEC-Q200
Q @ Freq :
DC Resistance (DCR) :
320mOhm
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Tolerance :
±30%
Current - Saturation (Isat) :
610mA
Shielding :
Shielded
Current Rating (Amps) :
860 mA
Supplier Device Package :
Package / Case :
Nonstandard
Type :
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
Frequency - Self Resonant :
Features :
Chilisin Electronics APAL00060645101T70
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD