AP7354D-12FS4-7
Mfr.Part #
AP7354D-12FS4-7
Package / Case
4-XDFN Exposed Pad
Description
IC REG LINEAR 1.2V 150MA 4DFN
Package / Case :
4-XDFN Exposed Pad
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Voltage Dropout (Max) :
0.9V @ 150mA
Protection Features :
Over Current
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.2V
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Current - Quiescent (Iq) :
0.6μA
Control Features :
Enable
Terminal Finish :
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
Current - Output :
150mA