AP7343D-12FS4-7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AP7343D-12FS4-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
LDO CMOS LOWCURR X2-DFN1010-4 T&
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Number of Regulators :
1
Voltage Dropout (Max) :
0.58V @ 300mA
Mounting Type :
Surface Mount
PSRR :
75dB (1kHz)
ECCN Code :
EAR99
Current - Output :
300mA
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output Configuration :
Positive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Protection Features :
Over Current
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Input (Max) :
5.25V
Output Type :
FIXED
Package / Case :
4-XDFN Exposed Pad
Control Features :
Enable
Output Voltage :
1.2V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Dropout Voltage :
390mV
Current - Quiescent (Iq) :
60μA
Datasheets
AP7343D-12FS4-7
Enable Fixed PMIC 4-XDFN Exposed Pad
AP7343D-12FS4-7B Overview
AP7343D-12FS4-7B Features
390mV dropout voltage