AP7315Q-15W5-7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AP7315Q-15W5-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Datasheet
Download
Description
IC REG LINEAR 1.5V 150MA SOT25
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Number of Regulators :
1
Voltage - Input (Max) :
5.25V
Protection Features :
Over Current, Short Circuit
Current - Supply (Max) :
100μA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Voltage Dropout (Max) :
0.49V @ 150mA