AP7315-15W5-7
Mfr.Part #
AP7315-15W5-7
Description
IC REG LINEAR 1.5V 150MA SOT25
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Input (Max) :
5.25V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
PSRR :
75dB (1kHz)
Current - Output :
150mA
Dropout Voltage :
380mV
Voltage Dropout (Max) :
0.49V @ 150mA
Output Voltage :
1.5V