ANT-W63RPC1-UFL-100
Mfr.Part #
ANT-W63RPC1-UFL-100
Description
RF ANT WIFI 6GHZ FLEX UFL 100MM
Stock
273
In Stock :
273
RF Antennas
Base Product Number :
ANT-W63
Mounting Style :
Adhesive Mount
VSWR :
Return Loss :
-10.9dB, -9dB, -12.7dB
Applications :
802.11, 802.15.4, Bluetooth, U-NII, Wi-Fi 4, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E, Zigbee
Antenna Connector Type :
U.FL Female
Termination :
U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Product Status :
Active
Impedance :
50 Ohms
Product Category :
Antennas
Length :
43 mm
Series :
W63RPC
Center Frequency :
2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz
Termination Style :
Connector
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
Width :
11 mm
Package :
Bag
Brand :
Height :
1.3 mm
Type :
Passive Antenna
Gain :
3.7dBi, 6.1dBi, 5.9dBi
Power Rating :
5 W
Frequency Group :
Wide Band
Power - Max :
5 W
Polarization :
Linear
Features :
Cable - 100mm
Ingress Protection :
Product :
PCB Antennas
Style :
I-Bar
Product Type :
2.4GHz Antenna - 2.4GHz, 5GHz, Bluetooth, WiFi, WLAN, Zigbee
Application :
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz, 5GHz, 6GHz
Number of Bands :
3
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Antenna Type :
Rigid Patch
Wavelength :
1/2 Wave
Cable Length :
100 mm
Subcategory :
Antennas
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Cable Type :
100 mm RF1.13
RF Family/Standard :
WiFi
Packaging :
Bag
RoHS :
Details
Height (Max) :
0.051" (1.30mm)
Mounting Type :
Adhesive
Linx Technologies ANT-W63RPC1-UFL-100
3 Bands Rigid Patch Wide Band Adhesive U.FL (UMCC), IPEX MHF1 2.4GHz, 5GHz, 6GHz 3.7dBi, 6.1dBi, 5.9dBi Bag 0.051" (1.30mm) 802.11, 802.15.4, Bluetooth, U-NII, Wi-Fi 4, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E, Zigbee