ANT-W63-WRT-UFL-150
Mfr.Part #
ANT-W63-WRT-UFL-150
Description
RF ANT WIFI6/6E WRT DOME UFL -15
Stock
497
In Stock :
497
RF Antennas
RoHS :
Details
Subcategory :
Antennas
Maximum Operating Temperature :
+ 90 C
Applications :
Bluetooth, ISM, Wi-Fi, WLAN, Zigbee?
Packaging :
Bulk
Height :
Return Loss :
Height (Max) :
1.063" (27.00mm)
Cable Type :
1.32 mm Coax
Product Category :
Antennas
VSWR :
RF Family/Standard :
802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Power - Max :
5 W
Length :
10 mm
Mounting Style :
Panel Mount
Style :
Dome
Frequency :
2400 MHz to 7125 MHz
Termination Style :
U.FL Plug
Power Rating :
5 W
Product Type :
2.4GHz Antenna - 2.4GHz, 5GHz, Bluetooth, WiFi, WLAN, Zigbee
Center Frequency :
5 GHz
Polarization :
Linear
Antenna Type :
Dome
Frequency (Center/Band) :
2.4425GHz, 5.5GHz, 6.525GHz
Impedance :
50 Ohms
Cable Length :
150 mm
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type :
Panel Mount
Brand :
Number of Bands :
3
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Status :
Active
Termination :
U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Features :
Cable - 150mm
Package :
Bag
Gain :
4.5dBi, 4.5dBi, 6.4dBi
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
Ingress Protection :
Series :
WRT
Width :
19 mm
Wavelength :
1/2
Product :
Outdoor Antennas
Linx Technologies ANT-W63-WRT-UFL-150
3 Bands Dome UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz) Panel Mount U.FL (UMCC), IPEX MHF1 2.4425GHz, 5.5GHz, 6.525GHz 4.5dBi, 4.5dBi, 6.4dBi Bulk 1.063" (27.00mm) Bluetooth, ISM, Wi-Fi, WLAN, Zigbee?