ANT-916-CW-RAH
Mfr.Part #
ANT-916-CW-RAH
Description
RF ANT 916MHZ WHIP RA RP-SMA MAL
Gain :
2.2DBI
Published :
Antenna Type :
Whip, Right Angle
Impedance :
50Ohm
VSWR :
1.9
Frequency :
916MHz
Applications :
ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Mounting Type :
Connector Mount
Height :
46.99mm
Termination :
RP-SMA Male
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency Range :
850MHz~970MHz
RF Family/Standard :
General ISM
Frequency (Center/Band) :
915MHz
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Height (Max) :
1.850 47.00mm
Packaging :
Bulk
Series :
RAH
Bandwidth :
120MHz
Datasheets
ANT-916-CW-RAH
Introducing RF Antennas Linx Technologies ANT-916-CW-RAH from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Gain:2.2DBI, Mounting Type:Connector Mount, Bandwidth:120MHz, ANT-916-CW-RAH pinout, ANT-916-CW-RAH datasheet PDF, ANT-916-CW-RAH amp .Beyond RF Antennas Linx Technologies ANT-916-CW-RAH ,we also offer FXP831.07.0100C, FXP830.07.0100C, FXP830.24.0100B, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Linx Technologies ANT-916-CW-RAH
1 Bands Whip, Right Angle UHF 300MHz~1GHz Connector Mount RP-SMA Male 915MHz 2.2dBi Bulk 1.850 47.00mm ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox