ANT-916-CN-N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ANT-916-CN-N
Manufacturer
Linx Technologies
Description
RF ANT 916MHZ CORNER REFL BRK MT
Manufacturer :
Linx Technologies
Product Category :
RF Antennas
Power Rating :
100W
Feature :
Cable - 220mm
Termination :
N Type Female
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
100W
Width :
459.74mm
Height (Max) :
14.170 359.92mm
Published :
Number of Bands :
1
Series :
CN
Frequency Range :
880MHz~952MHz
Mounting Type :
Bracket Mount
VSWR :
1.5
Height :
189.992mm
Frequency :
916MHz
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Mount :
Brackets
Cable Length :
220.98mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Antenna Type :
Corner Reflector
Impedance :
50Ohm
Frequency (Center/Band) :
916MHz
Bandwidth :
70MHz
Packaging :
Bulk
Power - Max :
100W
Gain :
10.2dBi
Datasheets
ANT-916-CN-N
Introducing RF Antennas Linx Technologies ANT-916-CN-N from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Bracket Mount, Bandwidth:70MHz, Gain:10.2dBi, ANT-916-CN-N pinout, ANT-916-CN-N datasheet PDF, ANT-916-CN-N amp .Beyond RF Antennas Linx Technologies ANT-916-CN-N ,we also offer FXP831.07.0100C, FXP830.07.0100C, FXP830.24.0100B, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Linx Technologies ANT-916-CN-N
1 Bands Corner Reflector UHF 300MHz~1GHz Bracket Mount N Type Female 916MHz 10.2dBi Bulk 14.170 359.92mm