ANT-433-SPS1-3
Mfr.Part #
ANT-433-SPS1-3
Description
RF ANT 410/433 MHZ PUCK 3M SMA
RF Antennas
Application :
410 MHz Cellular LTE, IoT Devices, LoRaWAN, Remote Sensing, Monitoring and Control, Smart Home Networking
Center Frequency :
410 MHz, 433 MHz
Impedance :
50 Ohms
Subcategory :
Antennas
Frequency Range :
430MHz ~ 435MHz
Package :
Bag
Polarization :
Linear
Antenna Type :
Dome
Power - Max :
15 W
Gain :
-1.3dBi
Power Rating :
15 W
Antenna Connector Type :
SMA Male
Termination Style :
Connector
Product Category :
Antennas
Ingress Protection :
IP67
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
VSWR :
1.7
Series :
ANT-433-SPS1
Height (Max) :
0.917" (23.30mm)
Mounting Style :
Panel Mount
Termination :
SMA Male
Features :
Cable - 3m
Applications :
LoRaWAN, LPWA
Wavelength :
1/2 Wave
Product :
Outdoor Antennas
Cable Length :
3 m
Product Status :
Active
Product Type :
IoT Antennas - LPWAN, LoRaWAN, Sigfox, NB-IoT
Height :
23.3 mm
Cable Type :
RG-174/U
IP Rating :
IP67
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Style :
Dome
Return Loss :
RoHS :
Details
RF Family/Standard :
General ISM
Number of Bands :
1
Mounting Type :
Panel Mount
Frequency (Center/Band) :
433MHz
Packaging :
Bag
Brand :
Datasheets
ANT-433-SPS1-3
Linx Technologies ANT-433-SPS1-3
1 Bands Dome UHF (300MHz ~ 1GHz) Panel Mount SMA Male 433MHz -1.3dBi Bag 0.917" (23.30mm) LoRaWAN, LPWA