ANT-433-PW-QW
Mfr.Part #
ANT-433-PW-QW
Manufacturer
Linx Technologies
Description
RF ANT 433MHZ WHIP STR CAB PAN
Stock
62
In Stock :
62
Manufacturer :
Linx Technologies
Product Category :
RF Antennas
Maximum Operating Temperature :
+ 90 C
Termination Style :
Connector
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
For Use With :
410 MHz, 450 MHz, LTE Band 72, LTE Band 73, LTE Band 87, LTE Band 88, Personal Mobile Radio - PMR
Subcategory :
Antennas
Impedance :
50 Ohms
Wavelength :
1/4 Wave
Type :
Passive Antenna
Length :
173 mm
Number of Bands :
1 Band
VSWR :
1.9
Gain :
3.3 dBi
Product :
Indoor Antennas
Style :
Straight
Polarization :
Linear
Bandwidth :
70 MHz
Cable Length :
216 mm
Series :
QW
Antenna Connector Type :
Product Type :
ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB
Center Frequency :
433 MHz
Application :
ISM, Remote Control, Alarms, Security Systems
Mounting Style :
Direct / Permanent Mount
Cable Type :
216 mm RG174
Datasheets
ANT-433-PW-QW
Introducing RF Antennas Linx Technologies ANT-433-PW-QW from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Passive Antenna, Gain:3.3 dBi, Bandwidth:70 MHz, ANT-433-PW-QW pinout, ANT-433-PW-QW datasheet PDF, ANT-433-PW-QW amp .Beyond RF Antennas Linx Technologies ANT-433-PW-QW ,we also offer FXP831.07.0100C, FXP830.07.0100C, FXP830.24.0100B, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.