ANT-433-MHW-RPS-S
Mfr.Part #
ANT-433-MHW-RPS-S
Manufacturer
Linx Technologies
Package / Case
SMA
Datasheet
Download
Description
RF ANT 433MHZ WHP CTR ADH 79"
Stock
263
In Stock :
263
Manufacturer :
Linx Technologies
Product Category :
RF Antennas
Width :
8.89mm
Length :
170.942mm
Applications :
Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
RF Family/Standard :
General ISM
VSWR :
1.9
Cable Length :
1.9812m
Feature :
Cable - 2m
Height :
145.0086mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Adhesive
Number of Bands :
1
Antenna Type :
Whip, Center-Fed Double
Frequency Range :
413MHz~453MHz
Gain :
1.2dBi
Package / Case :
SMA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Series :
MHW
Lead Free :
Lead Free
Published :
2005
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Frequency :
433MHz
Packaging :
Bulk
Termination :
RP-SMA Male
Bandwidth :
20MHz
Impedance :
50Ohm
Datasheets
ANT-433-MHW-RPS-S
Introducing RF Antennas Linx Technologies ANT-433-MHW-RPS-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Adhesive, Gain:1.2dBi, Package / Case:SMA, Bandwidth:20MHz, ANT-433-MHW-RPS-S pinout, ANT-433-MHW-RPS-S datasheet PDF, ANT-433-MHW-RPS-S amp .Beyond RF Antennas Linx Technologies ANT-433-MHW-RPS-S ,we also offer FXP831.07.0100C, FXP830.07.0100C, FXP830.24.0100B, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Linx Technologies ANT-433-MHW-RPS-S
1 Bands Whip, Center-Fed Double UHF 300MHz~1GHz Adhesive RP-SMA Male 1.2dBi Bulk Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems