ANT-418-PW-QW
Mfr.Part #
ANT-418-PW-QW
Description
RF ANT 418MHZ WHIP STR CAB PAN
Stock
41
In Stock :
41
Mounting Type :
Panel Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency :
418MHz
Bandwidth :
80MHz
Cable Length :
215.9mm
Number of Bands :
1
Height :
178.0032mm
Gain :
2.9dBi
Impedance :
50Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Series :
PW
Applications :
Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
Published :
2008
VSWR :
1.9
Mount :
Panel
Feature :
Cable - 216mm
Antenna Type :
Whip, Straight
Length :
176mm
Diameter :
7.62mm
Frequency Range :
380MHz~450MHz
RF Family/Standard :
General ISM
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
Solder
Pbfree Code :
yes
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Packaging :
Bulk
Datasheets
ANT-418-PW-QW
Introducing RF Antennas Linx Technologies ANT-418-PW-QW from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Bandwidth:80MHz, Gain:2.9dBi, ANT-418-PW-QW pinout, ANT-418-PW-QW datasheet PDF, ANT-418-PW-QW amp .Beyond RF Antennas Linx Technologies ANT-418-PW-QW ,we also offer FXP831.07.0100C, FXP830.07.0100C, FXP830.24.0100B, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Linx Technologies ANT-418-PW-QW
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Panel Mount Solder 2.9dBi Bulk Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems