ANT-315-CW-HW
Mfr.Part #
ANT-315-CW-HW
Manufacturer
Linx Technologies
Description
RF ANT 315MHZ WHIP STR RP-SMA ML
Manufacturer :
Linx Technologies
Antenna Type :
Whip, Straight
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Impedance :
50Ohm
Bandwidth :
15MHz
Applications :
Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
Packaging :
Bulk
Gain :
0dBi
Series :
HW
Frequency :
315MHz
Height :
119.9896mm
VSWR :
2
Frequency Range :
304MHz~325MHz
Frequency (Center/Band) :
315MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Published :
Mounting Type :
Connector Mount
Termination :
RP-SMA Male
RF Family/Standard :
General ISM
Height (Max) :
4.724 120.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
ANT-315-CW-HW
Introducing RF Antennas Linx Technologies ANT-315-CW-HW from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Bandwidth:15MHz, Gain:0dBi, Mounting Type:Connector Mount, ANT-315-CW-HW pinout, ANT-315-CW-HW datasheet PDF, ANT-315-CW-HW amp .Beyond RF Antennas Linx Technologies ANT-315-CW-HW ,we also offer FXP831.07.0100C, FXP830.07.0100C, FXP830.24.0100B, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Linx Technologies ANT-315-CW-HW
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount RP-SMA Male 315MHz 0dBi Bulk 4.724 120.00mm Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems