ANT-24G-HL90-SMA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ANT-24G-HL90-SMA
Manufacturer
RF Solutions
Package / Case
SMA
Datasheet
Download
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP RA SMA MALE
Stock
306
In Stock :
306
Manufacturer :
RF Solutions
Product Category :
RF Antennas
REACH SVHC :
No SVHC
Number of Bands :
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Mounting Type :
Connector Mount
Return Loss :
-10dB
VSWR :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height (Max) :
1.984 50.40mm
Height :
50.3936mm
Gain :
2 dB
Frequency Range :
2.4GHz~2.5GHz
Package / Case :
SMA
Packaging :
Bulk
Published :
2006
Antenna Type :
Whip, Right Angle
Connector Type :
Frequency Group :
UHF 2GHz~3GHz
Termination :
SMA Male
Frequency :
2.4GHz
Datasheets
ANT-24G-HL90-SMA
RF Solutions ANT-24G-HL90-SMA
1 Bands Whip, Right Angle UHF 2GHz~3GHz Connector Mount SMA Male 2.4GHz 2 dB Bulk 1.984 50.40mm