AMPMGGD-24.5000
Mfr.Part #
AMPMGGD-24.5000
Description
MEMS OSC XO 24.5000MHZ CMOS SMD
Height :
0.84 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Width :
1.2 mm
Frequency :
24.5MHz
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Length :
1.6 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
1.3 mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Subcategory :
Oscillators
Base Resonator :
MEMS
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Function :
Standby (Power Down)
Frequency Stability :
±50ppm