AMPMGGC-33.3300
Mfr.Part #
AMPMGGC-33.3300
Description
MEMS OSC XO 33.3300MHZ CMOS SMD
Product Status :
Active
Current Rating :
1.3 mA
Width :
1.2 mm
Height :
0.84 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±50ppm
Package :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Brand :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency :
33.33MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Length :
1.6 mm