AMPMGGC-31.2500
Mfr.Part #
AMPMGGC-31.2500
Description
MEMS OSC XO 31.2500MHZ CMOS SMD
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Length :
1.6 mm
Brand :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Subcategory :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Package :
Bulk
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Frequency Stability :
±50ppm
Current Rating :
1.3 mA
Ratings :
Frequency :
31.25MHz
Function :
Enable/Disable
RoHS :
Details
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Width :
1.2 mm
Height :
0.84 mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C