AMPMGGB-6.1440
Mfr.Part #
AMPMGGB-6.1440
Description
MEMS OSC XO 6.1440MHZ CMOS SMD
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Output :
4-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
0.84 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Package :
Bulk
Current Rating :
1.3 mA
Width :
1.2 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Length :
1.6 mm
Packaging :
Bulk
Frequency :
6.144MHz
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C