AMPMGGB-49.1520
Mfr.Part #
AMPMGGB-49.1520
Description
MEMS OSC XO 49.1520MHZ CMOS SMD
Width :
1.2 mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6 mm
Output Format :
Package :
Tape and Reel (TR)
Height :
0.84 mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Frequency :
49.152MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Standby (Power Down)
Current Rating :
1.3 mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C