AMPMGGB-37.5000
Mfr.Part #
AMPMGGB-37.5000
Description
MEMS OSC XO 37.5000MHZ CMOS SMD
Current Rating :
1.3 mA
CMOS
Packaging :
Bulk
Width :
1.2 mm
Length :
1.6 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Factory Lead Time :
15 Weeks
Product Status :
Active
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
MEMS
Height :
0.84 mm
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Package :
Bulk
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency :
37.5MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Brand :
Function :
Standby (Power Down)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V