AMPMGFD-75.0000
Mfr.Part #
AMPMGFD-75.0000
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ CMOS SMD
Frequency Stability :
±25ppm
Base Resonator :
MEMS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Bulk
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Function :
Standby (Power Down)
Current Rating :
1.3 mA
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Length :
1.6 mm
Frequency :
75MHz
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height :
0.84 mm
Width :
1.2 mm