AMPMGFD-5.1200
Mfr.Part #
AMPMGFD-5.1200
Description
MEMS OSC XO 5.1200MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±25ppm
Length :
1.6 mm
Brand :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
5.12MHz
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height :
0.84 mm
Base Resonator :
MEMS
Width :
1.2 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current Rating :
1.3 mA