AMPMGFD-45.0000T3
Mfr.Part #
AMPMGFD-45.0000T3
Description
MEMS OSC XO 45.0000MHZ CMOS SMD
Length :
1.6 mm
Product Status :
Active
Width :
1.2 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Resonator :
MEMS
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Function :
Standby (Power Down)
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Height :
0.84 mm
Current Rating :
1.3 mA
Frequency :
45MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm